Kullanıcı Bilgisayarlarını Server'a Tanıtmak

Başa Dön  Önceki Sayfa  Sonraki sayfa

 _Bullet Kullanıcı bilgisayarlarına CD’den e-DTNet programını kurun. Kurulum işlemi için Yardım\Program Hakkında\Programın Kurulması metninden yararlanabilirsiniz.

 _Bullet Programı çalıştırarak Genel İşlemler>Lisans Kodu Girişi menüsünden gönderilmiş CD üzerindeki etikette yazılı olan Ürün Lisans Kodu'nuzu girin.

 _Bullet Ağdan ana bilgisayardaki dosyalarla çalışmak için, tüm bilgisayarlardan aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. (İlk kez tanıtma işlemi)

 _Bullet Genel İşlemler>İhale Dosyaları menüsüne girin.

 _Bullet Düzen>Çalışılacak Dosyaların Yeri menüsüne tıklatın.

 

 clip0238

 _Bullet Gelen Çalışılacak Dosyaların Yeri penceresinde Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak İstiyorum yazısını tıklatın.

 

 clip0239

 

 _Bullet Ağ Üzerinde Tanımlanan Dosyalar penceresinde clip0275 düğmesini tıklatın.

 

 clip0240

 

 _Bullet Açılan Ağ Sürücüsüne Bağlan penceresinde clip0332 düğmesini kullanarak ilgili ana klasörü seçin. Ana bilgisayarda paylaşıma açılmış olan eDTNet klasörünü bulun ve seçili hale getirin.

 

 clip0241

 

 _Bullet Ardı ardına gelen Tamam, Son ve Uygula düğmelerini kullanarak işlemi tamamlayın.

 _Bullet Böylece hem bilgisayarınızı ana bilgisayara (Server'a) tanıtmış, hem de Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışma durumuna da geçmiş olacaksınız.

 _Bullet Kapat düğmesi ile işlemi tamamlayın. Resmin ve rengin değiştiğini görün

 

 clip0244

 

 

 Not: Server (Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak) durumunda çalışabilmek için lisansınızın kurumsal lisans olması gerekir.

 

 _Bullet Değiştirmediğiniz sürece, en son çalıştığınız dosyanız ve seçmiş olduğunuz bağlantı durumunuz aktif kalır.

 _Bullet Düzen>Çalışılacak Dosyaların Yeri menüsüne girip, gelen pencerede Bilgisayarımdaki Dosyalarla Çalışmak İstiyorum yazısını tıklayarak Kapat düğmesini kullandığınızda ise; tekrar kendi (kullanıcı) bilgisayarınızdaki alım dosyalarınızın listesine ulaşabilir ve çalışabilirsiniz.

 _Bullet Ağda tanımlanmış dosyalarla çalışırken Bordo renkte olan Akış ve Durum Göstergesi çerçevesi, yerel bağlantı konumda (Bilgisayarımdaki Dosyalarla) çalışırken Mavi renktedir.

 

 

 Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak

 

 Bilgisayarımdaki Dosyalarla Çalışmak