Dosya İşlemleri

Başa Dön  Önceki Sayfa  Sonraki sayfa

 

Diğer Dosya İşlemleri

 

 Genel İşlemler>Doğrudan Temin Dosyaları yazısını tıklatıp gelen pencerede Düzen düğmesini tıklatınca gelen listede yapılabilecekler listelenmiştir.

 

 clip9999

 

 clip0395

 Bu işlem server lisansına sahip kullanıcılarımıza özel olup, detaylı açıklama ilgili bölümde yer almaktadır.

 

 clip0396

 Liste İşlemlerini tıklatınca gelen alt işlemler:

 

 clip0394

 

 Doğrudan Temin Dosyaları Listesini Yenile

 Bazı özel durumlarda gereken liste yenileme işlemi buradan yapılmaktadır.

 

 Yedekleme temin dosyasına ait klasörlerin (A000000X) kopyalanması şeklinde yapılmışsa yani ilgili klasör C:\e-oska\eDTNet dizini içine getirilmişse, ilk aşamada Doğrudan Temin Dosyaları listesinde görünmeyecektir. Böyle bir durumda, Doğrudan Temin Dosyaları Listesini Yenile özelliği çalıştırılırsa program gerekli kontrolleri yapacak ve tüm A000000X klasörlerini tarayarak olmayanları listeye getirecektir.

 

 Doğrudan Temin Dosyalarım Nerede

 Listede görünen veya görünmeyen alımlara ait dosyaların bulunduğu yer ile ilgili bilgi verir. Açılan pencerenin Açıklama sütununda aşağıdaki bilgilere ulaşılabilir.

 

 Ana Dosyada Mevcut: Doğrudan temin dosyanız listede görünür olup sorunsuz çalışılabilecek konumdadır.

 

 Dizin Bulunamadı: Dosyanız listede görünmesine rağmen dizini yoktur. Bulunamayan Dosyalar tıklatılarak listeden çıkartılabilir.

 

 Listede Bulunamadı: Doğrudan temin ile ilgili dizin mevcut olmasına rağmen liste yenilenmediğinden görünmemektedir. Doğrudan Temin Listesini Yenile yapılmalıdır.

 

 Listede Bulunamadı. Aynı Kod No'lu başka bir temin dosyası kayıtlı: Doğrudan temin ile ilgili dizin mevcut olmasına rağmen, aynı kod no başka bir temin dosyasında da olduğundan, listeye gelememektedir.

 

 Aynı Dizinde Bir Temin Dosyası Kayıtlı: Listede dizinleri aynı kod no'ları farklı iki temin dosyası görünmektedir.

 

 Bulunamayan Dosyalar

 Doğrudan Temin Dosyaları listesinde yer almasına rağmen, dizini olmayan dosyalarınızı bu pencerede görebilir, clip0397 düğmesini kullanarak listeden çıkarabilirsiniz.

 

 Tümünü Listele

 Sonuçlandırılmış alımların da listede geçici olarak görünmesi için bu özellikten yararlanılır. Liste kapatılıp açılırsa tekrar eski konumuna geçer.