Yeni Dosya Tanımlamak

Başa Dön  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

 Genel İşlemler>İhale Dosyaları yazısını tıklatıp gelen pencerede;

 

 _Bullet clip0050 düğmesini tıklatın.

 _Bullet Tanımlama penceresinde, bu işe bir Kod No verin.

 _Bullet İşin Adı-Tanımı, İşin Niteliği ve İşin Türü bilgilerini girin.

 _Bullet İhalenizi hangi bütçe türüne göre yapacaksanız işaretleyin.

 Kod No : İhale kayıt numarası olmayıp, idarelerin kendi iç düzenleri için geliştirdikleri bir kodlama olabilir. Herhangi bir belgede çıkmaz, rasgele bir giriş de yapılabilir.

 

 İşin Adı        -Tanımı: İhale ilanı, sözleşme, şartname, ... gibi tüm belgelerde çıkacak olan ve işi tanımlayan isimdir.

 

 İşin Niteliği        : İşin belirtilmesi gereken niteliği varsa buraya yazılır.

 

 İşin Türü        : Yapım, Hizmet Alımı, Danışmanlık ve Mal Alımı seçeneklerinden biridir.

 

 

 NOT:

 _Bullet Dosyaya Parola ile girmek istiyorsanız, Genel İşlemler > İhale Dosyaları penceresinde yer alan Düzen düğmesi ile açılan pencerede Parola Değiştir özelliğinden yararlanmanız gerekir.

 

 _Bullet Yeni açtığınız bu ihalede Ödenek Kontrolü yapmak ve girilecek bilgileri Ödenek Kontrolü menüsüne aktarmak istiyorsanız Destek İşlemleri > Otomasyon Ayarları menüsünde yer alan Ödenek Kontrolü penceresinde clip0273 şeklinde işaretleme yapılmalıdır.

 

 Kültür Bakanlığı Modülü için:

 clip0050 ile açılan pencerede, ihaleniz Kültür Bakanlığı Mevzuatına Göre açılacak şekilde işaretli gelecektir. 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na uygun ihale dosyası oluşturmak isterseniz, buna uygun işaretlemeyi yapmalısınız.

 İşin Türü: Uygulama, Hizmet Alımı ve Mal Alımı seçeneklerinden biridir.

 

 Çerçeve Anlaşma'ya Bağlı olarak Münferit Sözleşme Yapacaksanız

 clip0050 ile açılan pencerede, öncelikle yapacağınız Münferit Sözleşmeli Alımın bağlı olduğu Çerçeve Anlaşmayı seçmeniz gerekecektir. Seçiminizi yapıp clip0428 düğmesine basınız. Açılan pencerede istenilen bilgileri giriniz.