Benim Şablonlarım

Başa Dön  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

 Destek İşlemleri > Benim Şablonlarım penceresinde kullanıcının düzenleyebileceği şablonlara ulaşılır.

 

 Görünen liste, bulunulan dosyanın ihale türü ve niteliğine göre kullanılabilecek formları görüntüler.

 

 Listede istenilen isim üstünde tıklanırsa belge Word olarak açılır. Yapılan değişiklikler kaydedilerek çıkılırsa kalıcı olur ve ihale türü ve niteliği aynı olan her dosyada bu son haliyle kullanılabilir.

 

 Yazdırılan formların şablonları *.rtf formatında düzenlenmişlerdir. (Zengin metin biçimi -rich text format-)

 

 Düzenlenecek belgenin işin dosyasında mevcut bilgilerden alması gereken alanlar, sola yatık iki çizgi ( \ ... \ )arasında belirtilmişlerdir. Örnek: \b:İdarenin_Adı\

 

 Buradaki b:İdarenin_Adı ifadesi, yazılımcı tarafından tanımlanmış alandır. Bu alan bilgisi ilgili rtf belgesine \b:İdarenin_Adı\ şeklinde yazılarak, programda tanımlı idarenin adının yazılması sağlanır.

 

 Anlaşılacağı gibi; sola yatık iki çizgi ( \ \ ) arasına yazılmış metinlerde değişiklik yapılamaz. Belge şablonunun diğer kısımlarında yapılan değişiklikler kalıcı olur.

 

 Örnek: Yapım işleri açık ihale usulünde kullanılan ihale ilanına ait şablonun başlık kısmı şöyledir;

 

 clip0074

 

 Burada, koyu-açık, font, .. gibi yazı tipi özellikleriyle oynanabilir. \b:İdarenin_Adı\ ile \b:İşin_Adı\ ifadelerine dokunmadan bunların dışındaki metinlerde değişiklikler de yapılabilir.

 

 

 Benim Şablonlarımda Değişiklik Yapmak

 _Bullet Destek İşlemleri > Benim Şablonlarım'ı çalıştırın.

 _Bullet Listede istenilen isim üstünde çift tıklayın veya clip0160 düğmesini tıklatın..

 _Bullet Açılan Word belgesinde değişiklik veya düzeltmenizi yaptıktan sonra kaydedin.

 

 

 Benim Şablonlarımı İlk Durumuna Getirmek

 _Bullet Destek İşlemleri > Benim Şablonlarım'ı çalıştırın.

 _Bullet Listede istenilen isim üstüne gelin ve clip0161 düğmesini tıklatın.

 _Bullet Gelen uyarıya clip0048 derseniz, üstünde bulunduğunuz belgede sizin yaptığınız değişiklikler kaybolur, belge Oska'nın verdiği orijinal belge durumuna gelir.

 

 

Not 1:        Yazdırılan formların, kullanıcının Benim Şablonlarım penceresinde düzenlediklerinden alınabilmesi için; Destek İşlemleri > Otomasyon Ayarları penceresinde clip0162 seçeneği işaretlenmiş olmalıdır.

 

Not 2:        Burada yer alan belgeler kendi özel belgeleriniz olduğundan yeni sürüme ait CD yüklemesi sırasında değişmez. Bu yüzden, güncellenmesi gereken belgelerinizi clip0161  düğmesi ile güncellemeniz ve istediğiniz değişiklikleri yeniden yapmanız gerekmektedir. Yeni sürüm Cd'si yüklendiğinde, Oska tarafından bu sürümde bir önceki sürüme göre değiştirilen/yenilenen/eklenen belge isimlerinin devamında aşağıdaki şekilde işaretleme oluşur.                

                                                                                                                 clip0379