Kullanıcı Bilgisayarlarını Server'a Tanıtmak

Başa Dön  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 _Bullet Kullanıcı bilgisayarlarına CD’den e-kikNet programını kurun. Kurulum işlemi için Yardım\Program Hakkında\Programın Kurulması metninden yararlanabilirsiniz.

 _Bullet Programı çalıştırarak Genel İşlemler > Lisans Kodu Girişi menüsünden gönderilmiş CD üzerindeki etikette yazılı olan Ürün Lisans Kodu'nuzu girin.

 _Bullet Ağdan ana bilgisayardaki dosyalarla çalışmak için, tüm bilgisayarlardan aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. (İlk kez tanıtma işlemi)

Genel İşlemler > İhale Dosyaları menüsüne girin

Düzen > Çalışılacak Dosyaların Yeri menüsüne tıklayın

 

clip0238

 

Gelen Çalışılacak Dosyaların Yeri penceresinde Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak İstiyorum yazısını tıklatın.

 

clip0239

 

Ağ Üzerinde Tanımlanan Dosyalar penceresinde clip0275 düğmesini tıklatın.

 

clip0240

 

Açılan Ağ Sürücüsüne Bağlan penceresinde clip0332 düğmesini kullanarak ilgili ana klasörü seçin. Ana bilgisayarda paylaşıma açılmış olan ekikNet klasörünü bulun ve seçili hale getirin.

 

clip0241

 

clip0242

 

 

Ardı ardına gelen clip0343, clip0347 ve clip0351 düğmelerini kullanarak işlemi tamamlayın.

Böylece hem bilgisayarınızı ana bilgisayara (Server'a) tanıtmış, hem de Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışma durumuna da geçmiş olacaksınız.

 

clip0243

 

clip0278düğmesi ile işlemi tamamlayın. Resmin ve rengin değiştiğini görün

 

clip0244

 

 Not: Server (Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak) durumunda çalışabilmek için lisansınızın kurumsal lisans olması gerekir.

 

Değiştirmediğiniz sürece, en son çalıştığınız dosyanız ve seçmiş olduğunuz bağlantı durumunuz aktif kalır.

Düzen > Çalışılacak Dosyaların Yeri menüsüne girip, gelen pencerede Bilgisayarımdaki Dosyalarla Çalışmak İstiyorum yazısını tıklayarak clip0278 düğmesini kullandığınızda ise; tekrar kendi (kullanıcı) bilgisayarınızdaki ihale dosyalarınızın listesine ulaşabilir ve çalışabilirsiniz.

Ağda tanımlanmış dosyalarla çalışırken Bordo renkte olan Akış ve Durum Göstergesi çerçevesi, yerel bağlantı konumda (Bilgisayarımdaki Dosyalarla) çalışırken Mavi renktedir.

 

Ağda Tanımlanmış Dosyalarla Çalışmak