Şantiye Yedekle - Yedekten Geri Al

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

 Bir işe ait dosyaların tümünü, olabilecek dosya bozukluklarında kullanmak için, yoğun bilgi girildikten ya da en azından her bir hakediş hazırlandıktan sonra yapılması önerilir.

 

 Ana menüde Genel İşlemler>Şantiye Yedekle-Yedekten Geri Al çalıştırılırsa ulaşılan pencerede bu işlemler yapılabilir.

 

 clip0076

 

 

Bir Şantiyeye Ait Dosyaları Yedeklemek

 

 Pencerenin üstündeki sekmelerden Şantiyeleleri Yedekle sekmesi seçili durumda olmalıdır. Listelenmiş şantiyelerden yedeklenecek olanın üstünde durup, Yedekle butonu tıklanır. Program bu işe ait tüm dosyaları sıkıştırmaya başlar. İşlem bitince sıkıştırılmış dosyaları C:\Weboska\Yedek klasörünün içine yedeklenme tarihi ile birlikte kopyalar.

 

Yedeklenmiş Bir Şantiye Dosyasını Getirmek

 

 Pencerenin solunda üsten aşağıya sıralanmış sekmelerden Şantiyeleri Yedekten Geri Al sekmesi seçili durumda olmalıdır. Yedeklenmiş şantiyeler yedeklenme tarihi ile listelenirler. Hangi tarihli yedekten geri alma işlemi yapılacaksa onun üstünde durulup, Yedekten Geri Al butonu tıklanır.

 

 Mevcut bir şantiye ile aynı isimli bir yedekten bilgi getiriliyorsa, uyarı penceresi görüntülenir.

 

 

 Üzerine Yaz kutusu işaretlenip Tamam denirse yeni bilgilerin güncel olacağına dikkat edilmelidir.

 

 clip0056

 

 Yeni Adla Oluştur seçeneği önerilir. Yeni Şantiye Adı kutusuna, büyük harflerle ve Türkçe karakter içermeden farklı bir kod ismi yazılıp Tamam düğmesi tıklanır.

 

 

Şantiyeleri Otomatik Yedeklemek

 

 Pencerenin üstündeki sekmelerden Şantiyeleleri Otomatik Yedekle sekmesi seçili durumda olmalıdır. Üstünde bulunulan şantiyenin kaç günde bir yedekleneceği belirtilip pencere kapatılır. Burada verilen ayarlara göre yedekleme işlemi kendiliğinden yapılır.

 

 clip0082 Burada 0 (sıfır) değeri seçilirse bu şantiye dosyaları otomatik yedeklenmez.