Bina Tesisat Fiyat Farkı

Ana Sayfa 

 

Tesisat Fiyat Farkı İçeren Pozlar ve Bilgilerini Girmek

 

 _BulletBlue clip0077 butonu tıklatınca gelen Fiyat Farkına Esas Malzeme penceresinde tip malzeme üstünde iken Malzemeyi İçeren Pozlar sekmesini tıklatın.

 _BulletBlue Bu tip malzemeye göre tesisat fiyat farkı alan pozlar, montajlı ve montajsız fiyatları ve S katsayıları ile görüntülenir.

 _BulletBlue Başka pozlar eklenecekse PozEkle butonundan yararlanın.

 _BulletBlue Aradığınız pozlara ulaşıp çift tıklatın.

 _BulletBlue Pencereyi kapatın.

 _BulletBlue Yeni girdiğiniz pozların eksik bilgilerini doldurun.

 

 

 Not:

 _BulletBlue Malzemeyi İçeren Pozlar listesi şantiye dosyası ilk açılırken oluşturulur, daha sonra yaptığınız düzeltme ve eklemeler burada saklanır. Bu dosyada Oska tarafından yapılmış değişiklikler, yeni sürümleri yüklemiş olsanız dahi, şantiyenin dosyasını değiştirmez.  En son yüklediğiniz programa ait Malzemeyi İçeren Pozlar dosyasının bu şantiyeye de gelmesi için; fiyat farkı menüsüne girerken gelen Fiyat Farkı Alan Malzemeler penceresinde Düzen>Malzemeyi İçeren Pozları Yenile seçeneğini kullanın.

 

 Bu işlem sonucunda; Genel Malzemeler, Nakliyede Akaryakıt, Bina Tesisat ve PVC Boru fiyat farkı içeren imalat/ihzarat pozlarında kullanıcının yaptığı ekleme ve düzeltmeler kaybolur, bu dosyalar yeni açılmış bir şantiyedeki duruma getirilir. Ancak kullanıcının girdiği rayiç fiyatları ve zam tarihleri bozulmaz.

 

Geri Dön