Nakliyede Akaryakıt Fiyat Farkı

Ana Sayfa 

 

Akaryakıt İçeren Nakliye Pozlarını ve Oranlarını Girmek

 

 _BulletBlue clip0077 düğmesini tıklatınca gelen Fiyat Farkına Esas Malzeme penceresinde mazot pozu (04.109N) üstünde iken Malzemeyi İçeren Pozlar sekmesini tıklatın.

 _BulletBlue Nakliyede akaryakıt içeren pozlar ve yoğunlukları (oranı) görüntülenir. (Nakliye pozlarının birim fiyat hesabı bu programla hesaplanıp birim fiyat dosyasına gönderilmişse, pozlar ve yoğunlukları bu listede olmalıdır.)

 _BulletBlue Akaryakıt içeren başka nakliye pozu eklenecekse PozEkle butonundan yararlanın.

 _BulletBlue Aradığınız pozlara ulaşıp çift tıklatın.

 _BulletBlue Pencereyi kapatın.

 _BulletBlue Yoğunluklarını Miktarı sütununa yazın.

 

 

 Not:

 _BulletBlue Malzemeyi İçeren Pozlar listesi şantiye dosyası ilk açılırken oluşturulur, daha sonra yaptığınız düzeltme ve eklemeler burada saklanır. Bu dosyada Oska tarafından yapılmış değişiklikler, yeni sürümleri yüklemiş olsanız dahi, şantiyenin dosyasını değiştirmez.  En son yüklediğiniz programa ait Malzemeyi İçeren Pozlar dosyasının bu şantiyeye de gelmesi için; fiyat farkı menüsüne girerken gelen Fiyat Farkı Alan Malzemeler penceresinde Düzen>Malzemeyi İçeren Pozları Yenile seçeneğini kullanın.

 

 Bu işlem sonucunda; Genel Malzemeler, Nakliyede Akaryakıt, Bina Tesisat ve PVC Boru fiyat farkı içeren imalat/ihzarat pozlarında kullanıcının yaptığı ekleme ve düzeltmeler kaybolur, bu dosyalar yeni açılmış bir şantiyedeki duruma getirilir. Ancak kullanıcının girdiği rayiç fiyatları ve zam tarihleri bozulmaz.

 

Geri Dön