Genel Malzemeler Fiyat Farkı

Ana Sayfa 

 

Malzemeyi İçeren Pozlar ve Malzeme Oranlarının Girilmesi

 

 Fiyat farkı alması istenen ancak listede olmayan malzeme için clip0077 butonu tıklatılıp işlem yapılır. Listelenen malzemelerin rayiç fiyatlarının yılı, önceden belirlenmiş tespit tarihleri yılıdır. Bu nedenle Malzemeler'i seçmeden önce tespit tarihlerinin ylının doğru olduğundan emin olun.

 

 _BulletBlue Malzemeler düğmesini tıklatınca gelen Fiyat Farkına Esas Malzeme penceresinde ilgili malzeme üstünde iken Malzemeyi İçeren Pozlar sekmesi tıklatın. Bu malzemeyi içeren pozlar ve oranları görüntülenir.

 _BulletBlue Malzemenin oranını Miktarı hücresinde girin.

 _BulletBlue Bu malzemeyi içeren başka poz eklenecekse PozEklebutonunu tıklayın.

 _BulletBlue Aradığınız pozlara ulaşıp çift tıklatın.

 _BulletBlue Pencereyi kapatın.

 _BulletBlue Oranlarını yazın.

 

 

 Not:

 _BulletBlue Malzemeyi İçeren Pozlar listesi şantiye dosyası ilk açılırken oluşturulur, daha sonra yaptığınız düzeltme ve eklemeler burada saklanır. Bu dosyada Oska tarafından yapılmış değişiklikler, yeni sürümleri yüklemiş olsanız dahi, şantiyenin dosyasını değiştirmez.  En son yüklediğiniz programa ait Malzemeyi İçeren Pozlar dosyasının bu şantiyeye de gelmesi için; fiyat farkı menüsüne girerken gelen Fiyat Farkı Alan Malzemeler penceresinde Düzen>Malzemeyi İçeren Pozları Yenile seçeneğini kullanın.

 

 Bu işlem sonucunda; Genel Malzemeler, Nakliyede Akaryakıt, Bina Tesisat ve PVC Boru fiyat farkı içeren imalat/ihzarat pozlarında kullanıcının yaptığı ekleme ve düzeltmeler kaybolur, bu dosyalar yeni açılmış bir şantiyedeki duruma getirilir. Ancak kullanıcının girdiği rayiç fiyatları ve zam tarihleri bozulmaz.

 

Geri Dön