Nakliyede Akaryakıt Fiyat Farkı

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Fiyat Farkı Alacak Motorin Miktarının Bulunması

 

 Tespit tablosuna miktar getirmenin iki yolu vardır; motorin içeren nakliye pozlarını elden girmek ya da istenen iki hakedişi kıyaslamak. Tespit tablosunda iken Giris butonunun aşağı oku üstünde tıklayınca Yeşil Defter'den Getir veya Elden Giriş seçenekleri bu olanağı sağlar.

 

 _BulletBlue Giris düğmesine tıklatın.

 _BulletBlue Yeşil Defter'den Miktar Hesaplama penceresinde Başlangıç Hakediş No'yu ve Bitiş Hakediş No'yu belirleyin. (İşin başından bugüne kadarki malzeme miktarının hesabı için Başlangıç ve Bitiş Hakediş No Seçimlerini Kaldır butonuna basıp başlangıç hakediş no satırı boşaltılır. Bitiş hakediş nosu belirtilir.)

 _BulletBlue Tamam düğmesini tıklayın.

 _BulletBlue Kıyaslanan 2 hakediş arasında motorin (nakliyede) içeren pozlar ve miktarlarını gözleyin. Gerekiyorsa elle miktar düzeltmesi yapın.

 _BulletBlue Boş gelen nakliye mesafelerini elle girin. Bu nakliyelerin mesafeleri Nakliye Pozları menüsünde girilmemiş demektir.

 _BulletBlue Burada bulduğunuz akaryakıtın birimi, 04.109N pozunun rayiç birimidir. Bu birim; Malzemeler butonu ile gelen pencerede Tanımı sütununun yanındaki Ölçü sütunudur. Karayolları sözleşmelerinde "1 Tonxkm'de sarf edilen akaryakıt 0.0788 kg" kabul edildiği için rayiç birimi kg olmalıdır, Bayındırlık ve diğer idarelerde "1 Tonxkm'de sarf edilen akaryakıt 0.0788 litre" kabul edildiği için rayiç birimi litre olmalıdır.

 _BulletBlue Rayiç birimini değiştirebilmek için Malzemeler butonu ile gelen Fiyat Farkına Esas Malzeme sekmesinde Düzen>Tanım ve Ölçü İçin>Düzenlemeyi Aç seçeneğinden yararlanın.

 

 

 _BulletBlue Tespit Tarihlerini Değiştirmek

 _BulletBlue Tespit Miktarlarını İmzalayanlar

 _BulletBlue Motorin Zam Tarihlerini ve Zamlı Fiyatları Girmek

 _BulletBlue Motorinin Baz Fiyatını Girmek

 _BulletBlue Motorin İçeren Nakliye Pozları ve Oranlarının Girilmesi

 _BulletBlue Hesap Tablosunu Hazırlamak