Şantiye Birim Fiyatları

Ana Sayfa 

 

Kurumların Birim Fiyatlarından Şantiyeye Poz Eklemek

 

 _BulletBlue PozEkle butonunu tıklatın. Sürükle-Bırak kutusunu tıklatarak çalışabileceğiniz iki bölümlü bir pencere açılır. Solda seçilecek pozların olduğu bölüm, sağda ise çalışılacak yeşil defter, keşif, metraj... gibi bir sayfa. Sol pencerede yer alan pozların hangileri olacağı BFKitSec kutusundan yararlanarak belirlenir.

 _BulletBlue Aktarılacakların seçilmesi (işaretlenmesi) gerekir. İşaretleme seçenekleri Excel'de olduğu gibidir. İşaretlenen pozları sağ pencereye kopyalamak için; işaretli alan üstünde tıklatılıp -bırakılmadan- sağdaki alana sürüklenir ve fare clip0128 işaretine dönüştüğünde bırakılır.Taranmış poz satırlarının başında bulunan kutular koyu renkli olur.

 _BulletBlue Fare, tıklayıp tarayarak satırları işaretleyebileceği pencerelerde clip0257 şeklinde görünür.

 _BulletBlue Çalışma alanına aktarılan pozlar aynı zamanda Şantiye Birim Fiyat Dosyasına da kayıt edilirler. Ancak aktarılan poz Şantiye Birim Fiyat Dosyasında zaten mevcut ise, yanlış bile olsa birim fiyatları yenilenmez, sadece değeri sıfır olan birim fiyatları yenilenir. Tüm yıl fiyatlarını yenilemek için sağ altta bulunan kutu işaretli olmalıdır.

 

 clip0010

 

 

Geri Dön