Nakliye Metrajı

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Nakliye Metrajını ve Nakliye Yeşil Defterini Oluşturmak

 

 _BulletBlue Yeşil Defter İşlemleri'nde Nakliye Miktarları sekmesini tıklatın. İmalat ve ihzarata giren tüm pozların işin başından beri yapılan nakliyeleri hesaplanmıştır. Ekranda görüntülenenler ise bulunulan (imalat veya ihzarat) iş grubuna ait olanlardır. Diğer iş gruplarının nakliyelerini görmek için IsGrubu butonu ile iş grubu değiştirilir.

 _BulletBlue Nakliyeleri kendiliğinden hesaplama seçeneğiniz kapalı ise Duzen butonu ile gelen pencerede Nakliyeyi Yeniden Hesapla butonuna tıklatın.

 _BulletBlue Nakliyeler hesaplanınca nakliye yeşil defterine kendiliğinden aktarılırlar. Otomasyon ayarlarındaki Nakliyeler Metrajını Her Girişte Yap ve Nakliye Yeşil Defterine Gönder seçeneğiniz kapalı ise Duzen butonu ile gelen pencerede Yeşil Deftere Gönder yazısını seçip nakliyelerin hangi iş grubuna yazılacağını  belirlemelisiniz.

 _BulletBlue Elle aktarma işleminde her bir iş grubuna ait nakliyeler için farklı nakliye iş grubu olmalıdır ya da nakliyeler kendi imalat/ihzarat iş gruplarına aktarılmalıdır.

 _BulletBlue Bu işleme nakliyeli imalat/ihzarat içeren iş grupları bitene kadar devam edin.

 

 

Not:

 _BulletBlue Nakliyelerin hesaplanıp yeşil defterde tek iş grubunda kendiliğinden toplanması isteniyorsa iş gruplarını tanımlarken tek bir iş grubunun nakliye grubu olarak tanıtılması ve grubun İş Türü sütununa Nakliye bilgisinin konması gereklidir.

 _BulletBlue Eksik çıkan ya da hiç çıkmayan nakliye miktarları varsa Şantiye Birim Fiyatları penceresinde Pozun Nakliye Oranları sekmesinden düzeltilmelidir.