Kuruşlandırma (Çarşaf)

Ana Sayfa 

 

Kuruşlandırmayı Yazdırmak

 

 Hakedişin parasal tutarlarının istenen ayrıntılarla yazdırıldığı yerdir. YazdirOk butonunun sağındaki aşağı okla açılan pencerede bulunan seçeneklerden istenen seçilir.

 

 

 Yapılan İşler Listesi (çarşaf) : Standart bayındırlık şeklidir.

 

 Uygulama Yılında Yapılan İşler : Yıl içinde başlayıp biten emanet işlerde kullanılan, yapılan işleri yalnız uygulama yılı birim fiyatlarıyla gösteren dökümdür.

 

 Sözleşme ve Uygulama Yılı İle Yapılan İşler : Yıl içinde başlayıp biten emanet işlerde kullanılan, yapılan işleri sözleşme ve uygulama yılı birim fiyatlarıyla gösteren dökümdür.

 

 Yapılan İşler Listesi (çarşaf) -Keşif Miktarlı : Bayındırlık çarşafının keşif miktarlarını da gösteren şeklidir. MSB İnşaat Emlak'ta kullanılır.

 

 Uygulama Yılında Yapılan İşler -Keşif Miktarlı : Yıl içinde başlayıp biten emanet işlerde kullanılan, yapılan işleri yalnız uygulama yılı birim fiyatlarıyla -keşif miktarlarını da- gösteren dökümdür.

 

 Yapılan İşler Listesi -Sözleşme ve Uygulama BF ile : İşin başından beri yapılan toplam miktarları sözleşme ve uygulama yılı birim fiyatları ile yazdırır.

 

 Dönüşüm Çarşafı -Sözleşme ve Uygulama BF ile : İşin başından geçen yılın sonuna kadar yapılan toplam miktarları sözleşme ve uygulama yılı birim fiyatları ile yazdırır.

 

 Yıllar Ayrıntılı Çarşaf        : Yapılan işlerin geçmiş yıllarını yan yana yazan dökümdür. YillarAy butonu ile ulaşılan pencerede Yenile butonunu tıkladıktan sonra UySozBFseçeneklerinden biri seçilir.

 

 

Geri Dön