Kuruşlandırma (Çarşaf)

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

 Özet

 Yeşil defterde toplanan miktarların, sözleşme ve uygulama yılı fiyatlarıyla hesaplandığı menü, Kuruşlandırma (Çarşaf) olarak adlandırılmıştır. Bu sayfalarda miktar ve fiyat değiştirme işlemleri yapılamaz. Miktarlar metraj veya yeşil defterde, birim fiyatlar ise Şantiye Birim Fiyatları menüsünde değiştirilmelidir.

 

 Kuruşlandırma menüsüne her girişte parasal tutarlar kendiliğinden hesaplanır. Pencerede görüntülenenler seçili iş grubuna ait olanlardır. Diğer iş gruplarının parasal tutarları görüntülenmek istenirse İş Grubu değiştirilir.

 

 Yeşil defterde bulunduğu halde şantiyenin birim fiyat dosyasında bulunmayan ya da sözleşme ve/veya uygulama yılı birim fiyatlarından birisi eksik olan pozlar Kuruşlandırmada Hatalı Pozlar penceresinde listelenir. Üst bölümde Fiyatı Olmayan Pozlar, alt bölümde ise şantiyenin birim fiyat dosyasında Kayıtlı Olmayan Pozlar yer alır. Eksik fiyatlar bu ekranda elle girilebilir ya da BF Kitapları butonu ile çağrılan pencereden seçilir. İşlem bitince SantBEk butonuna tıklayıp şantiye birim fiyat dosyasına kaydedilir. Kuruşlandırma işlemi tekrar yapılırsa (kendiliğinden hesaplansın durumunda bu menüden çıkıp girmek gerekir) doğru değerler elde edilir.

 

 Kuruşlandırma penceresinin altında, seçili iş grubuna ait sözleşme yıl ile tutar ve uygulama yılı fiyat farkı değerleri izlenebilir.

 

 Pencerede çarşafın tüm sütunları yerine sadece parasal tutarlar izlenmek istenirse Fiyatlar kutusu işaretlenmelidir.

 

 

 _BulletBlue Boru Montaj Bedellerini Hesaplamak

 _BulletBlue Son Hakediş Döneminde Yapılan İşleri Tutarlarını Görerek Girmek

 _BulletBlue Kuruşlandırmayı Yazdırmak

 _BulletBlue Kuruşlandırmayı İmzalayanlar

 _BulletBlue Karayolları Taşıma Pozlarını Kaydetmek ve Kullanmak