Analiz İşlemleri

Ana Sayfa 

 

Yeni Analiz Hazırlarken Mevcutlardan Yararlanmak

 

 _BulletBlue Hakediş Destek menüsünden Analiz İşlemleri'ni tıklatın.

 _BulletBlue Henüz kayıtlı olmayan (Şantiye Birim Fiyatları  dosyasında olmayan) bir pozda analiz yapacaksanız, YeniPoz butonunu tıklatın.

 _BulletBlue Gelen pencerede pozunuzu kaydedin ve kapatın.

 _BulletBlue Mevcut analizlerden faydalanarak yeni bir analiz hazırlamak isteniyorsa, İşlemler sekmesinde analizi hazırlacak poz no üstünde iken AnlzEkle butonuna tıklanarak programda kayıtlı bulunan analizlere ulaşılır.

 _BulletBlue SurukleB kutusu işaretli ise pencere iki bölüm halinde açılır; solda seçilecek pozların ve analizlerinin olduğu bölüm, sağda ise Şantiye Analiz Kitabı veya Benim Analizlerim kitabı bölümü.

 

 clip0052

 

 Sağ pencerede altına rayiç satırlarının kopyalanacağı poz üstünde olunmalıdır.

 

 Sol pencerede yer alan pozların hangileri olacağı clip0113 kutusundan yararlanarak belirlenir ve istenen pozun üstüne gelinir. Bu durumda sol altta pozun hazır analizi listelenmiştir. Aktarılacaklar seçilmesi (işaretlenmesi) gerekir. İşaretlenen pozları sağ pencereye kopyalamak için; işaretli alan üstünde tıklatılıp -bırakılmadan- sağdaki alana sürüklenir ve fare clip0128 işaretine dönüştüğünde bırakılır. Taranmış poz satırlarının başında bulunan kutular koyu renkli olur.        

 

 

Geri Dön