Yaklaşık Maliyet

Ana Sayfa 

 

Poz Miktarının Nerelerden Geldiğini Görmek

 _Bullet Yaklaşık Maliyet Cetveli sekmesinde listelenen pozların miktarlarının nerelerden geldiği görülebilir. Yaklaşık Maliyet Cetveli sekmesinde listelenen pozların miktarları el ile girilmeyip diğer metrajlardan gönderilmişlerse ilgili pozlara ait satırların son sütunu koyu renkli olur. Böyle pozların miktar ayrıntısını görmek için Düzen>Poza Ait>Miktarların Geldiği Yer seçeneğini çalıştırın veya poz satırının koyu renkli olan son sütunu üstünde tıklatın.

 _Bullet Gelen Miktarların Geldiği Yer penceresinde pozun miktarını oluşturan bileşenler listelenir. Bunlar metraj, ataşman, düz demir, nervürlü demir, profil ve tesisat metrajları ve mahal metrajı ile elle girilen değerdir. Ayrıca mahal metrajından gönderilmiş miktar varsa bunun hangi yüzeylerden elde edildiği de ayrıntılarıyla gösterilir.

 

 clip0632

 _Bullet Yaklaşık Maliyet Cetveli'ndeki Miktarı sütununa el ile değer girildiğinde diğer tüm metrajlardan gelen değerlerin miktara katılmayacağı, sadece el ile girilen değerin ilgili poza ait miktar olarak değerlendirileceğine dikkat edin.

 _Bullet Pozun miktarının, el ile girilen değer yerine diğer tüm metrajlardan gönderilen değerlerden oluşması isteniyorsa poza ait ilgili metrajların birine gidip yeniden Yaklaşık Maliyete Gönder işlemi yapın.

 

 

Geri Dön