İşin Birim Fiyatları

Ana Sayfa 

 

Kurumların Birim Fiyatlarından İşin Birim Fiyatlarına Poz Eklemek

 _Bullet clip0018 düğmesini tıklatın.

 _Bullet Açılan Birim Fiyat Kitapları penceresinde iki bölüm vardır. Solda seçilecek pozların olduğu bölüm, sağda ise çalışılacak yeşil defter, yaklaşık maliyet, metraj... gibi bir sayfa. Sol pencerede yer alan pozların hangi birim fiyat kitabına ait olacağı soldaki açılır pencereden yararlanarak belirlenir.

 _Bullet Aktarılacakların seçilmesi (işaretlenmesi) gerekir. İşaretleme seçenekleri Excel'de olduğu gibidir. İşaretlenen pozları sağ pencereye kopyalamak için; işaretli alan üzerinde tıklatılıp -bırakılmadan- sağdaki alana sürüklenir ve fare clip0356 işaretine dönüştüğünde bırakılır.

 _Bullet Taranmış (işaretlenmiş) poz satırlarının başında bulunan kutular koyu renkli olur.

 _Bullet Fare, bazı pencerelerde tıklatıp tarayarak satırları işaretleyebilir. Bu özelliği belirtmek için farenin şekli böyle pencerelerde kendiliğinden değişerek clip0357 şeklini alır.

 _Bullet İşaretlenmiş pozlar clip0179 düğmesi ile de çalışılan dosyaya aktarılabilir.

 _Bullet Görünen clip0184 kutusunda yaklaşık maliyet cetveline hangi yıla ait fiyatların aktarılacağı seçilir.

 _Bullet Bulunulan İş'e, kullanıcı tarafından Benim Özel Pozlarım menüsünde daha önce hazırlanmış dosyalarının herhangi birinden de poz eklenebilir. Bunun için soldaki açılır pencerede en altta bulunan Benim Pozlarım [???]) yazısından yararlanılır.

 _Bullet Benim Özel Poz ve Analiz Dosyalarım penceresinde seçilmek istenen dosya adı üzerine çift tıklatın.

 _Bullet Seçilen dosya satırında onay imi clip0002 oluşur.

 _Bullet Bu belirleme yapılmışsa, seçtiğiniz dosyanın adı ana menünün solundaki Durum Göstergesinde bilgi için görüntülenir.

 

 clip0265

 _Bullet Listelenen pozlardan istenenler yukarıda anlatıldığı gibi aktarılır.

 

 

Geri Dön