İşin Analizleri

Ana Sayfa 

 

İşin Analizlerini Yeniden Hesaplatmak

 _Bullet Fiyatlarını değiştireceğiniz rayiçler veya iş kalemleri varsa İşin Birim Fiyatları dosyasından fiyatını değiştirin.

 _Bullet Üst penceredeki clip0043 düğmesini tıklatın.

 _Bullet Program gerekli olan alt analizleri ilgili ana kitaplardan alır. Birim fiyat olarak ise sadece işin birim fiyatlarında arar.

 _Bullet Hangi kitapta olduğu bilinmediği için bulunamayan analizler olursa listelenirler.

 _Bullet Bu pencerede AnalizGtr düğmesini kullanarak burada henüz olmayan analizlerin hangi ana kitaplardan getirileceğini belirtin.

 _Bullet Uygula ile işlemi başlatın.

 _Bullet Bu işleme Analizi Olmayan Pozlar penceresi yerine Fiyatı Olmayan Rayiçler (Girdiler) penceresi görünene kadar devam edin.

 _Bullet İş kalemlerinin analizinde girdi olarak kullanılıp çalışılan dosyaya ait İşin Birim Fiyatları dosyasında birim fiyatlı sıfır olanlar açılan pencerede listelenir.

 _Bullet Bu pencerede clip0120 düğmesini kullanarak burada henüz fiyatı olmayan girdilerin (rayiçlerin) hangi ana kitaplardan getirileceğini belirtin.

 _Bullet Bu işleme Fiyatı Olmayan Rayiçler (Girdiler) penceresi görünmeyene kadar devam edin.

 _Bullet Kâr oranını değiştirmek istediğiniz pozları işaretleyip Duzen düğmesi ile açılan Seçili Pozları>Kâr Oranını Değiştir yazısını seçin.

 _Bullet Kâr oranını yazın ve Uygula düğmesini tıklatın.

 _Bullet Kâr oranını değiştirmiş olduğunuz iş kalemlerinin değişen fiyatlarını İşin Birim Fiyatlarına, Duzen düğmesi ile açılan listeden Seçili Pozları>İşin Birim Fiyatlarına Gönder yazısını seçip gönderin.

 _Bullet İşin Birim Fiyatları dosyasına fiyatı sıfır olanlar gönderilemez.

 

 

Geri Dön