İşin Analizleri

Ana Sayfa 

 

İşin Analizlerini Yeniden Hesaplatmak (Gelişmiş)

 _Bullet Fiyatlarını değiştireceğiniz rayiçler veya iş kalemleri varsa İşin Birim Fiyatları dosyasından fiyatını değiştirin.

 _Bullet Duzen düğmesi ile açılan listeden Hesapla (Gelişmiş)'i tıklatın.

 

 clip0114

 _Bullet Karşınıza açılan pencerede istediğiniz seçeneği işaretleyin ve Uygula düğmesini tıklatın.

 

 _Bullet Burada olup analiz ve birim fiyatları olmayanlar liste halinde görüntülenirler.

 

clip0341

 

 _Bullet Bu pencerede AnalizGtr düğmesini kullanarak burada henüz olmayan analizlerin hangi ana kitaplardan getirileceğini belirtin.

 

 _Bullet Uygula ile işlemi başlatın.

 _Bullet Bu işleme Analizi Olmayan Pozlar penceresi yerine Fiyatı Olmayan Rayiçler (Girdiler) penceresi görünene kadar devam edin.

 

 clip0343

 _Bullet Bu işleme Fiyatı Olmayan Rayiçler (Girdiler) penceresi görünmeyene kadar devam edin.

 _Bullet Kâr oranını değiştirmek istediğiniz pozları işaretleyip Duzen düğmesi ile açılan Seçili Pozları>Kâr Oranını Değiştir yazısını seçin.

 

 clip0263

 

 _Bullet Kâr oranını yazın ve Uygula düğmesini tıklatın.

 _Bullet Kâr oranını değiştirmiş olduğunuz iş kalemlerinin değişen fiyatlarını İşin Birim Fiyatlarına Duzen düğmesi ile açılan listeden Seçili Pozları>İşin Birim Fiyatlarına Gönder yazısını seçip gönderin.

 _Bullet İşin Birim Fiyatları dosyasına fiyatı sıfır olanlar gönderilemez.

 

 

Not: Derece; bir iş kaleminin analizinde, rayiçlerin yanında analizi olan iş kalemleri olduğunu belirtmek için kullanılan sayıdır. Parasal değeri sadece girilen değer olan kalemlerin (örnek; rayiçler) derecesi 1'dir. İş kaleminin analizinde sadece rayiçler varsa, bu iş kaleminin derecesi 2'dir. Bir iş kaleminin derecesi; analizinde bulunan iş kalemlerinin en yüksek derecelisinden bir fazladır.

 

 

Geri Dön