İşin Analizleri

Ana Sayfa 

 

Yaklaşık Maliyetteki Analizli Pozları İşin Analizlerine Getirmek

 

 Maliyet analizi yapılacak ve fiyat farkı katsayıları hesaplanacaksa yaklaşık maliyette kullanılan iş kalemlerinin (pozların) analizlerinin İşin Analizleri dosyasında bulunması gerekir.

 

 Otomasyon Seçenekleri'nde Analizler>YM Cetveli'ndeki pozların analizlerini Otomatik Getir seçeneği ile çalışılıyorsa, bu pencereye girişte getirme işlemi kendiliğinden yapılır.

 _Bullet İşin Analizleri penceresinde Getir düğmesini tıklatın veya Düzen>Getir>Yaklaşık Maliyetten Analizli Pozları yazısını tıklatın.

 _Bullet Getirilen pozlardan burada analizleri olmayanlar varsa ana analiz kitaplarından kendiliğinden alınırlar. Bulunamayanlar olursa bir pencere oluşur.

 _Bullet Bu pencerede AnalizGtr düğmesini kullanarak burada henüz olmayan analizlerin hangi ana kitaplardan getirileceğini belirtin.

 _Bullet İstenirse güncel olmayan analizlerden de getirilebileceğine dikkat edin.

 _Bullet Uygula ile işlemi başlatın.

 

_Bullet Yaklaşık maliyet hesabı penceresinde olduğu halde buraya gelmeyen pozlarınız varsa analizli oldukları bilgisi eksik demektir. Bu pozların analizli olduklarını belirtmek için; İşin Birim Fiyatları penceresinde bu pozları işaretleyip Düzen>Seçili Pozları Analizli Poz Yap yazısını tıklamak gerekir. Sonrasında ise Getir işlemi yeniden yapılmalıdır.

 _Bullet Satırın başında clip0304 koyu kahve işaret olan pozlar yaklaşık maliyet cetvelinde bulunanlardır.

 _Bullet Poz getirme işlemi tamamlandığında clip0043. düğmesi ile listelenen analizler yeniden hesaplatılmalıdır.

 

 

Not:        Otomasyon Seçenekleri'nde Analizler>YM Cetveli'ndeki pozların analizlerini Otomatik Getir seçeneği ile çalışılıyorsa, bu pencereye girişte getirme işlemi kendiliğinden yapılır.

 

Geri Dön