İşin Analizleri

Ana Sayfa 

 

Aşırı Düşük Sorgulaması'ndan Analizli Pozları Getirmek

 

 Teklif verme aşamasında önemli bir konu da hangi pozlar için analiz hazırlanacağıdır. Aşırı Düşük Sorgulaması'ndan Analizli Pozları Getirmek özelliği bu durumlarda kullanılır.

 _Bullet İşin Analizleri penceresinde Düzen>Getir>ADS'den Sorgulanacak Analizli Pozları yazısını tıklatın.

 _Bullet Aşırı Düşük Sorgulaması'ndan analizli inşaat pozlarının tümünü getirmek için Düzen>Getir>ADS'den Tüm Analizli Pozları yazısını tıklatın.

 _Bullet Hesapla ile işlem yapılırsa burada analizleri olmayanlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın analiz kitaplarından kendiliğinden alınırlar. Bulunamayan olursa bir pencere oluşur.

 _Bullet Bu pencerede AnalizGtr düğmesini kullanarak burada henüz olmayan analizlerin hangi ana kitaplardan getirileceğini belirtin.

 _Bullet Uygula ile işlemi başlatın.

_Bullet Aşırı Düşük Sorgulaması penceresinde olduğu halde buraya gelmeyen pozlarınız varsa analizli oldukları bilgisi eksik demektir. Bu pozların analizli olduklarını belirtmek için; İşin Birim Fiyatları penceresinde bu pozları işaretleyip Düzen>Seçili Pozları>Analizli Poz Yap yazısını tıklamak gerekir. Sonrasında ise Aşırı Düşük Sorgulaması yeniden oluşturulmalı ve Düzen>Getir>ADS'den Tüm Analizli Pozları işlemi yeniden yapılmalıdır.

 _Bullet Poz getirme işlemi tamamlandığında clip0043. düğmesi ile listelenen analizler yeniden hesaplatılmalıdır.

 

Geri Dön