Nakliye Pozları

Ana Sayfa 

 

İmalatlardaki Nakliye Oranlarının Girilmesi

 

 Nakliye Pozları penceresinde bir nakliye pozu üzerinde durup Birim Miktarlar sekmesi tıklatılırsa tüm nakliyeli imalat pozları ve bu nakliyenin içindeki oranları listelenir.

 

 Sadece bu malzemeyi içeren pozların listelenmesi için clip0045 kutusu işaretsiz olmalıdır.

 

 Görünen poz listesinde bir-iki karakter yazarak arama yapabilmek için clip0330 kutusu işaretsiz olmalıdır.

 

 Nakliye pozunu içeren pozlar ve birimdeki miktarları burada belirlenir. Bu pencerede yapılan oran değişiklik ve eklemeleri, yaklaşık maliyet menüsünde nakliyelerin hesabında dikkate alınırlar.

 

 Nakliye İçeren Pozlar listesi iş dosyası ilk açılırken oluşturulur, daha sonra yaptığınız düzeltme ve eklemeler burada saklanır. Bu dosyada Oska tarafından yapılmış değişiklikler, yeni sürümleri yüklemiş olsanız dahi, işin dosyasını değiştirmez.

 

 Poz Bilgileri sekmesinde bulunan clip0278 butonundan yararlanıp, nakliye pozları ve imalatlardaki oranlarını değiştirmek olanaklıdır.

 

 Bayındırlık yazısı seçilirse nakliye poz bilgileri Bayındırlık (Genel) kullanımına dönüşür.

 

 İstanbul (Rumeli) yazısı seçilirse nakliye poz bilgileri İstanbul'un Avrupa yakası için geçerli olan sabit nakliye birim fiyatlarına dönüşür.

 

 İstanbul (Anadolu) yazısı seçilirse nakliye poz bilgileri İstanbul'un Anadolu yakası için geçerli olan sabit nakliye birim fiyatlarına dönüşür.

 

 Burada, şablon olarak kullanılmak istenen (önceden düzenlenmiş) Benim Poz Dosyalarım'daki nakliye pozlarına ait bilgilerin de getirilebildiğine dikkat ediniz.

 

 Bu işlemin nakliye poz bilgilerinde yaptığınız değişiklikleri sileceğini unutmayın.

 

 

Geri Dön