Mahal Listesi ve Metrajları

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Pozların Metrajını Yapmak

 

 Yüzeye eklenmiş pozların her biri üstünde durup alt bölümde metraj cetvellerini düzenlemek mümkündür.

 _Bullet Adet, Boy, En ve Yükseklik hücrelerine girilen veya hesaplanan değerlerin virgülden sonra tüm haneleri alınır, ancak bunların çarpımı ile bulunan Azı hücresinin değerinin virgülden sonra 3 hanesi kullanılır.

 _Bullet Satır satır gerekli bilgileri girin.

 _Bullet Yanlış yazılan formül olursa son sütunda uyarı işareti clip0534 çıkar. Bu uyarı işareti üzerinde çift tıklanıp hatanın ayrıntısı öğrenilebilir.

 

 clip0568

 

 Bu hata bilgisi pencerenin sol altında da yer alır.

 

 clip0569

 

 _Bullet Mevcut bir satırın aynısını yeni bir satır olarak yazmak için, satır üzerinde F2'ye basın.

 _Bullet Yazdığınız son satırın aynısını yeni bir satır olarak açsın istiyorsanız clip0079 kutusunu işaretleyin.

 _Bullet Açıklama hücresine bulunulan yerin bilgilerinin (Kat>Mahal>Yüzey) hazır gelmesini isterseniz clip0345 hücresini işaretleyip çalışın.

 _Bullet Diğer bir dosya/kat/mahal/yüzey'den metraj getirmek için clip0058 düğmesinden yararlanın.

 _Bullet Bir yüzeyde metrajı yapılmış pozlardan istenenler seçilip başka yüzeylere eklemek üzere hafızaya alınabilir. Bunun için pozları seçip Düzen>Seçilen Pozları>Hafızaya Al seçeneği kullanılır. Bulunulan pencere kapatıldığında Hafızadakiler penceresinin boşalacağına dikkat edin.

 

 clip0337        

 _Bullet Bir yüzeye eklenmiş pozlardan istenenler seçilip benzer (aynı isimde olan) tüm yüzeylere metrajları ile gönderilebilir. Bunun için pozları seçip Düzen>Seçilen Pozları>Metrajlarıyla Benzer Yüzeylere Gönder seçeneği kullanılır.

 _Bullet Hafızadaki pozları bulunulan yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sağ pencerede sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Buraya Ekle (veya Metrajlarıyla Buraya Ekle) seçeneği kullanılır.

 _Bullet Hafızadaki pozları diğer bir yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sol pencerede eklenecek yüzey üstünde sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Metrajlarıyla Buraya Ekle seçeneği kullanılır.

 _Bullet Tamamlanan mahal metrajlarına ait yazdırma seçeneklerinden uygun olanını kullanın.

 

 clip0054

 

Geri Dön