Mahal Listesi ve Metrajları

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Diğer Mahallere Yüzey/Poz/Metraj Göndermek

 

 Bir mahalde tanımlanmış yüzeyleri, bağlı pozları ve bu pozların metrajlarını istenen birden çok mahal'e işaretleyip göndermek mümkündür.

 _Bullet Diğer mahal veya mahallere göndermek (eklemek) istediğiniz yüzeyleri kutularını tıklatıp işaretleyin. Bu işaretlemeyi yaparken sağ tıklama ile gelen Gruptakileri İşaretle/İşaretlileri Kaldır seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

 _Bullet Bir mahal adı üstünde sağ tıklatıp İşaretlileri Mahaller'e Ekle'yi seçin.

 

 clip0588

 _Bullet Gelen pencerenin sağ bölümünde eklenecek yüzeyler listelenmiştir. Bu yüzeylerin eklenmesini istediğiniz mahalleri sol bölümdeki pencerede işaretleyin.

 

 clip0589

 _Bullet Buradaki üç farklı ekleme seçeneğinden size uygun olanını seçin.

 

 Seçili Mahallere Ekle: Seçtiğiniz (işaretlediğiniz) mahallere sadece eklenecek yüzeyler listesindeki yüzeyleri ekler. Eklenen mahalde aynı isimli yüzey olsa bile ekleme işlemini yapar.

 

 Seçili Mahallere Pozları ile Ekle: Seçtiğiniz (işaretlediğiniz) mahallere eklenecek yüzeyler listesindeki yüzeyleri ve bağlı pozları ekler. Eklenen mahalde aynı isimli yüzey olsa bile ekleme işlemini yapar.

 

 Seçili Mahallere Pozları ve Metrajları ile Ekle: Seçtiğiniz (işaretlediğiniz) mahallere eklenecek yüzeyler listesindeki yüzeyleri, bağlı pozları ve bu pozların metrajlarını ekler. Eklenen mahalde aynı isimli yüzey olsa bile ekleme işlemini yapar.

 

Geri Dön