Mahal Listesi ve Metrajları

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

İstenen Metrajları Şablon Olarak Kaydetmek ve Kullanmak

 

 Bu özellik ile istenen metrajlar hafızaya alınıp şablon olarak kaydedilebilir. İstenildiğinde de çağrılıp kullanılabilir.

 

 _Bullet Saklamak istediğiniz metrajların pozlarını hafızaya alın. Bunun için yüzeyde metrajı yapılmış pozlardan istenenleri seçilip Düzen>Seçilen Pozları>Hafızaya Al seçeneğini kullanın.

 _Bullet Hafızadaki pozları görmek için sağda üstten aşağıya yazılan Hafızadakiler yazısı üstünde tıklatın.

 _Bullet Sağ üstte bulunan clip0582 işaretini tıklatıp açılır-kapanır pencereyi sabitleyin.

 _Bullet Hafızadakiler penceresinde sağ tıklatıp Şablon Olarak Kaydet'i seçin.

 

 clip0590

 _Bullet Gelen pencerede dosyaya bir ad verip Kaydet'i tıklatın.

 _Bullet Siz değiştirmedikçe kaydedilme yerinin C:\e-Oska\eHakedisNet\Sablon klasörü olduğuna dikkat edin.

 _Bullet Bu işlem sonucunda Hafızadakiler penceresinde gördüğünüz pozlar metrajlarıyla birlikte verdiğiniz isimle kaydedilmişlerdir.

 

 

 Bu yöntemle kaydedilmiş metrajlar istenilen her dosyadan çağrılıp kullanılabilir.

 _Bullet Herhangi bir işin Mahal Listesi ve Mahal Metrajları penceresinde iken şablonlardan metraj getirmek için Hafızadakiler penceresini açın.

 _Bullet Hafızadakiler penceresinde sağ tıklatıp Şablonlardan Getir'i seçin.

 _Bullet Açılan C:\e-Oska\eHakedisNet\Sablon klasöründe (veya sizin belirlediğiniz yerde) bulunan dosyalardan seçiminizi yapın.

 _Bullet İşlem bittiğinde Hafızadakiler penceresinde getirdiğiniz metrajların yer aldığını görün. Bulunulan pencere kapatıldığında Hafızadakiler penceresinin boşalacağına dikkat edin.

 _Bullet Hafızadaki pozları bulunulan yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sağ pencerede sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Buraya Ekle (veya Metrajlarıyla Buraya Ekle) seçeneğini kullanın.

 _Bullet Hafızadaki pozları diğer bir yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sol pencerede eklenecek yüzey üstünde sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Metrajlarıyla Buraya Ekle seçeneğini kullanın.

 

 

Geri Dön