Diğer Dosyalardan Bilgi Getirmek

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Getirilecek Bilgilerin Seçimi

 

 Bu pencereye girerken önceki seçimlere göre bilgiler taranmış ve getirilebilecek bilgiler listelenmiştir.

 

 clip0011        

 

 Listelenmiş olan bilgilerden hangilerinin bulunulan iş dosyasına getirilmesi isteniyorsa Seçiminiz sütunu işaretlenerek belirtilir.

 Tercihler tamamlanınca clip0012 ile uygulama başlatılır.

 

 Burada bilinmesi gereken bir kaç nokta vardır:

 

 Metraj, Ataşman, Tesisat Metrajı ve Yaklaşık Maliyet Cetveli menülerine bilgi getirilebilmesi için getirilecek pozun bulunulan yerde olmaması gerekir.

 

Nervürlü ve Düz Demir Metrajı'nın getirilebilmesi için ise bulunulan yerde bu pencerelere henüz hiçbir kayıt girilmemiş olmalıdır.

 

 clip0013

 

 Getirilen Pozlar İşin Birim Fiyatları'nda yoksa kaydedilsin kutusu işaretlendikten sonra clip0012 yapılırsa, metraj, yaklaşık maliyet cetveli, ... gibi yerlerden getirilen bilgilere ek olarak, burada (metraj, yaklaşık maliyet cetveli, ... gibi) olmayan pozlar karşı dosyadaki bilgileriyle (işin birim fiyat dosyasına) getirilirler. Ancak bulunulan dosyanın getirilen yerlerinde (metraj, yaklaşık maliyet cetveli, ... gibi) olan pozlar işleme girmezler.

 

 Getirilen Pozlar İşin Analizleri'nde yoksa kaydedilsin kutusu işaretlendikten sonra İşleme Başla yapılırsa, metraj, yaklaşık maliyet cetveli, ... gibi yerlerden getirilen bilgilere ek olarak kullanılmış pozların karşı dosyadaki analizleri de getirilir.

 

 Listede yer alan İşin Tüm Birim Fiyatları ile İşin Tüm Analizleri seçenekleri karşıdaki dosyanın aynı isimli bilgilerini getirmek içindir.

 

  clip0014

 

 Burada işaretleme yapılıp işlem yaptırılırsa karşı dosyanın bilgileri aynen bulunulan dosyaya getirilmiş olurlar. Kısaca, İşin Tüm Birim Fiyatları kutusu işaretlenerek getirme işlemi yapılırsa karşı dosyada bulunan İşin Birim Fiyatları olduğu gibi bulunulan dosyaya getirilir. İşin Tüm Analizleri kutusu işaretlenerek getirme işlemi yapıldığında ise karşı dosyada bulunan İşin Analizleri olduğu gibi bulunulan dosyaya getirilir.