Mahal Listesi ve Metrajları

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Yüzeylere Poz Eklemek

 

 Poz eklenecek yüzey üstünde dururken sağ pencere mahal metrajının yapılabileceği bir duruma dönüşür.

 

 _Bullet Bu yüzeye eklenecek pozlar için clip0018 ile pozları seçin.

 _Bullet Listelenmiş pozlar çalışılacak olanlar değilse, soldaki açılır pencereden yararlanıp istediğiniz kitabı seçin.

 _Bullet Gelen birim fiyatlar penceresinde poz no'nun ilk iki-üç karakterini yazarak pozunuza ya da çok yakınına ulaşın.

 _Bullet Ulaştığınız bir pozun analizi, yapım şartları ve geçmiş yıllara ait birim fiyatlarını görmek için clip0166 düğmesinden yararlanın.

 _Bullet Pozların üzerinde çift tıklatarak veya Enter ile, çalışma sayfasına ekleyin.

 _Bullet Pozlar çalışılacak alana seçilerek de gönderilebilir. Bunun için işaretlenen pozların fare ile diğer alana sürüklenip bırakılması veya Seçili Pozları Gönder düğmesinin tıklatılması gerekir.

 _Bullet Diğer yüzeyler için de aynı adımları yineleyin.

 _Bullet Bir yüzeye eklenmiş pozlardan istenenler seçilip başka yüzeylere eklemek üzere hafızaya alınabilir. Bunun için pozları seçip Düzen>Seçilen Pozları>Hafızaya Al seçeneği kullanılır. Bulunulan pencere kapatıldığında Hafızadakiler penceresinin boşalacağına dikkat edin.

 

 clip0337        

 _Bullet Bir yüzeye eklenmiş pozlardan istenenler seçilip benzer (aynı isimde olan) tüm yüzeylere (istenirse metrajları ile) gönderilebilir. Bunun için pozları seçip Düzen>Seçilen Pozları>Benzer Yüzeylere Gönder/Metrajlarıyla Benzer Yüzeylere Gönder seçeneği kullanılır.

 _Bullet Hafızada bulunan pozları görmek için sağ pencerenin yanında üstten aşağı doğru hizalanmış olan Hafızadakiler yazısı üstüne gelinir.

 

 clip0340        

 

 _Bullet Hafızadaki pozları bulunulan yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sağ pencerede sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Buraya Ekle (veya Metrajlarıyla Buraya Ekle) seçeneği kullanılır.

 _Bullet Hafızadaki pozları diğer bir yüzeye (metrajları ile) eklemek mümkündür. Bunun için sol pencerede eklenecek yüzey üstünde sağ tıklatılıp Hafızadaki Pozları>Buraya Ekle (veya Metrajlarıyla Buraya Ekle) seçeneği kullanılır.

 _Bullet Sil ile istenen poz hafızadan çıkarılır. Pencere kapatıldığında hafıza kendiliğinden temizlenir.

 

 

Geri Dön