e-Hakediş

Yaklaşık Maliyet, Hakediş ve Kesin Hesap Programı

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Deneme Sürümü Yükle  Satın Alma Seçenekleri

e-Hakediş 1

e-Hakediş ne iş yapar?

4734 sayılı Kanuna uygun olarak, Yaklaşık Maliyet, Hakediş ve Kesin Hesap işlemlerini hızlı, kolay ve hatasız yapar.

e-Hakediş kimler içindir?

Bayındırlık, MSB, MEB, Sağlık, Kültür ve diğer bakanlıklar ile TCK, DSİ, Belediyeler… kısaca 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamına giren tüm kurumlar ve bunlara iş yapan yükleniciler içindir.

e-Hakediş ne tür işlerde kullanılır?

Kamu İhale Kanunu’na göre ihale edilen, Anahtar Teslimi Götürü Bedel ve Birim Fiyat Teklif türündeki yapım işlerinde kullanılır.

e-hakediş 2

Türkiye’de buna İş Programı denir!

Akıllı İş Grupları, gelişmiş İnşaat İş Programı ve benzersiz Mahal Listesi ile yine rakipsiz…

Yaklaşık Maliyet Hesaplama, Hakediş ve Kesin Hesap Düzenleme, İş Programı Hazırlama Paket Programı

e-hakediş 3

e-HakedişCAD

Çizimden Metraj Alabilen Yaklaşık Maliyet Hakediş ve Kesin Hesap Programı

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

e-Hakediş CAD 1

Çizilmiş bir projeden
otomatik metraj çıkarmak,
maliyet hesaplamak!

Bunu hayal etmiş olmalısınız.

e-Hakediş CAD 3

Dev İşbirliği

Nemetschek Allplan GmbH ve Oska Yazılım arasında yapılan Gold Partner sözleşmesiyle Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Bu iki öncü firma, ürünlerinde yaptıkları geliştirmelerle kullanıcılarına yeni ve benzersiz olanaklar sunuyorlar.

e-Hakediş CAD 4

Tek Tıklama Yeter

Çizimlerinizde e-HakedişCAD pozlarını kullanın,
bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

e-Hakediş CAD 5

e-Hakediş'in Genel Özellikleri

Akıllı İş Grupları

Sınırsız sayıda grup açmak, iş grubunu fare ile tutup taşımak, iş gruplarının sıralamasını tıklatıp değiştirmek, … Bunlar akıllı iş gruplarının onlarca özelliğinden sadece birkaçı.

Özelleştirilebilir Menüler

Kullanıcının düzenlediği bir pencerede çalışmak gerçekten çok zevkli. Ekranda hangi düğmelerin yer alacağına, çıktıların formatına kullanıcı karar veriyor. İstenirse her bir iş dosya için farklı ekranlar tasarlanabiliyor.

Her İşlem Bir Kere Yapılıyor

Yapılan metraj, analiz, yaklaşık maliyet hesabı, … gibi çalışmaları diğer işlerde tekrarlamaya gerek yok. Dosyalar arasında metraj, maliyet cetveli, analiz, birim fiyat… transferi yaparak zamandan kazanılıyor.

Her Şey Tek Pencerede

Metrajda ve her yerde iş grupları ile çalışılan menü yan yana aynı pencerede…

Çizimden Hatasız ve Hızlı Metraj Çıkarma

Allplan'de çizilmiş (veya herhangi bir CAD programından DWG formatında Allplan'e alınmış) proje üzerinde miktar hesabına (metraja) esas poz numarası tanımlamaları yapılırken direkt olarak Oska'nın pozları kullanılabilir. Böylece hesaplanan metrajlar Oska'nın poz standardına uygun olacağı için tüm resmi ve özel kurumlarda kabul edilen formatlarda olurlar.

İhaleye ve Teklife Esas Gerçek Yapı Maliyetinin Bulunması

Allplan'de oluşturulan metrajlar e-HakedişCAD'e aktarılarak ihaleye ve teklife esas yapı maliyeti bulunabilir. Yapı maliyetinin hesaplanmasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait tüm pozlar ve/veya kullanıcı tanımlı (özel) pozlar kullanılabilir.

Malzeme ve İşçilik Miktarları Analizi

Güncelleme zamanı ve yedekleme zamanı periyodik olarak programlanabilir. Böylece işleri hiç aksatmadan, çalışma saatleri dışında tüm veriler yedeklenebilir ve program güncellenebilir.

Ayarlanabilir Güncelleme ve Yedekleme

Güncelleme zamanı ve yedekleme zamanı periyodik olarak programlanabilir. Böylece işleri hiç aksatmadan, çalışma saatleri dışında tüm veriler yedeklenebilir ve program güncellenebilir.

Yardım Videoları

Tüm menülere ve işlemlere ait görüntülü ve sesli yardımlar (videolar) hazır. Böylece her konu istenilen ayrıntıda ve uzmanından izleyip dinlenilerek öğrenilebiliyor. Oska TV sayfasında yer alan videolar konulara göre sınıflandırılmış ve gelişmiş arama seçenekleri ile desteklenmiştir.

Komple Çözüm

e-Hakediş, idareler ve yükleniciler için hem ihale öncesinde hem de ihale sonrasında kullanabilecekleri, komple bir çözüm sunmaktadır. e-Hakediş’in güçlü, esnek ve kullanımı kolay yapısı, idarelerin ve yüklenicilerin gereksinimlerine tam olarak cevap vermekle birlikte, kullananlara hız ve verimlilik katıyor.

Mevzuata Uygunluk

e-Hakediş, Kamu İhale Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak hazırlanmıştır. Programdaki işlem, hesaplama ve kontroller mevzuatta belirtildiği gibi yapılmaktadır. Yazdırılacak tüm belgeler Standart Formlar ve Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmıştır.

Eşsiz Veri Bankası

11 idareye ait 80.000’in üzerinde pozun birim fiyatı, analizi, teknik tarifi, nakliye katsayıları ve diğer bilgileri yüklüdür. Ayrıca kullanıcının kendine özel poz dosyaları ve analiz dosyaları oluşturma imkânı vardır.

Veri Kullanım Hakkı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile sözleşme yapılarak birim fiyat, analiz, yapım şartları gibi tüm verilerin kullanım hakları alınmıştır. Ayrıca tüm verileri lisanslı kullanıcılara kullandırma hakkı da sözleşmeye bağlanmıştır.

Güncelleme

Programın güncel sürümü, birim fiyatlar, fiyat farkı endeksleri internet üzerinden anında yüklenebiliyor. Bu sayede kullanıcılar değişiklikler karşısında sürekli güncel kalabiliyor.

Uzmanlardan Destek

Konusunda uzmanlardan oluşan ve size yardımcı olacak profesyonel bir destek ekibiniz var. Dilerseniz oska.com.tr ‘yi tıklayarak, dilerseniz telefonla destek hattımızı arayarak destek alabilirsiniz.

Poz Arama

Gelişmiş arama özelliği sayesinde, birim fiyat kitaplarının tamamında ya da kullanıcının belirledikleri içinde “Tanım” ya da “Poz.No” ya göre arama yapılabilir.

Programın Server Sürümü

Server sürümü modülü ile ürün, istendiğinde mevcut bilgisayar ağından çoklu kullanıcı olarak da kullanılabilir.

İncele »

Satın Alma Seçenekleri

İncelediğiniz ürünü satın almak için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır.

İncele »