e-HakedişCAD

Çizimden Metraj Alabilen Yaklaşık Maliyet Hakediş ve Kesin Hesap Programı

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Satın Alma Seçenekleri

e-Hakediş CAD 1

CAD'lerden gelen bütün yollar e-HakedişCAD’e çıkar!

e-Hakediş CAD 2

Çizilmiş bir projeden
otomatik metraj çıkarmak,
maliyet hesaplamak!

 

Bunu hayal etmiş olmalısınız.

e-Hakediş CAD 3

Dev İşbirliği

Nemetschek Allplan GmbH ve Oska Yazılım arasında yapılan Gold Partner sözleşmesiyle Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Bu iki öncü firma, ürünlerinde yaptıkları geliştirmelerle kullanıcılarına yeni ve benzersiz olanaklar sunuyorlar.

e-Hakediş CAD 4

Tek Tıklama Yeter

Çizimlerinizde e-HakedişCAD pozlarını kullanın,
bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

e-Hakediş CAD 5

e-HakedişCAD İncelerken Sık Sorulanlar

Genel İşlemler

e-Hakediş'deki yenilikler nelerdir?

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Kullanıcılar, temel bilgilerini kullanarak metraj, analiz, maliyet hesabı, hakediş düzenleme, fiyat farkı hesaplama, … gibi işlemleri kolay, hızlı ve güvenle yaparlar.

e-Hakediş kimler içindir?

Bayındırlık, MSB, MEB, Sağlık, Kültür ve diğer bakanlıklar ile TCK, DSİ, Belediyeler… kısaca 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamına giren tüm kurumlar, bunlara iş yapan yükleniciler ve teknik elemanlar içindir.

Kuruluşlar, teknik elemanlar ve yükleniciler neden e-Hakediş'i kullanmayı düşünmelidir?

Herkesin, bir paket programın sağladığı olanaklardan yararlanmak gerektiği konusunda bilgisi vardır. Paket program, belirli bir konu ve amaca göre geliştirilmiş kolay, hızlı ve güvenilir olmalıdır.

Herhangi bir yapım servisinin maliyet ve teklif birimi çalışanı, pozlar, mevzuat, fiyatlar gibi konularda uzman olmaksızın ve sınırlı bir bilgisayar bilgisiyle, e-Hakediş‘le işe başlayıp karmaşık bilgiler gerektiren maliyet hesabı ve hakediş işlemlerini hızlı ve hatasız bir biçimde düzenleyebilir ve sunabilir.

Piyasadan bilgi toplanıp, bu bilgiler e-Hakediş‘le daha güvenli bir şekilde işlenebilir ve kullanılıp saklanabilir. Karmaşık bilgileri, daha bilinçli karar vermeye olanak sağlayacak biçimde sıralanmış, ayrıştırılmış, iş gruplarına göre gruplanmış olarak görüntüleyen ayrıntılı raporlar hızla oluşturularak, bu bilgiler anlamlı hale getirilebilir. e-Hakediş ile dosyalarınızı değişik birimlere gönderme ve alma, düzenli olarak yedeklemek ve yedekten geri almak gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Kuruluşlar, teknik elemanlar ve yüklenicilere-Hakediş‘i genel olarak hangi alanlarda kullanabilir?

e-Hakediş, yaklaşık maliyet, teklif fiyatı, hakediş düzenleme konularında hesaplama, raporlama ve kontrol amacıyla kullanılabilir:

 • İdarelerin yapımla ilgili birimleri ihaleye çıkaracağı işin yaklaşık maliyetini hesaplayabilir.
 • İdarelerin kontrol teşkilatları, ihale ettikleri işlerin hakedişlerini ve kesin hesaplarını bu programla düzenleyebilirler ve kontrol edebilirler.
 • Yükleniciler teklif fiyatını belirlerken ayrıntılı hesaplar yapabilir, idareye verilecek analizleri hazırlayabilir ve böylece aşırı düşük sorgulamasını geçebilirler.
 • Mesleğe yeni katılmış teknik elemanlar ve öğrenciler, kendilerini piyasaya hazırlamak için eğitim amaçlı olarak kullanabilirler.

Fiyatlandırma ve Sipariş

e-Hakediş'i nasıl edinebilirim?

Satınalma bilgileri ve diğer ayrıntıları öğrenmek için e-posta gönderin.  

e-Hakediş'in satış bedeline dahil olan hizmetler nelerdir?

Programın satışında verilen ürün paketinde bulunan kullanım kılavuzu, akıllı kilit, lisans kartı ve CD ile birlikte aşağıdaki hizmetler satış tarihinden itibaren 365 gün süreyle ücretsiz verilir:

 1. Yazılımda uygulama sırasında ortaya çıkan programsal sorunların giderilmesi
 2. Oska tarafından yapılan geliştirmeler
 3. Mevzuatta yapılan değişikliklerin işlenmesi
 4. Birim fiyat, katsayı, endeks,… gibi değişikliklerin programa işlenmesi
 5. İstendiğinde kullanıcıya telefon ve internet üzerinden kullanım yardımı verilmesi

e-Hakediş'i nasıl deneyebilirim?

Programın deneme sürümünü webden indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Akıllı kilit olmadan çalıştıracağınız için demo sürümü olarak çalışır ve incelemeniz için yeterli sayıda kayıt yapmanıza olanak tanır.

e-Hakediş diğer yaklaşık maliyet ve hakediş programları arasında nasıl bir yere sahiptir?

Başlangıçta kendi şantiyelerinin hakedişlerinde kullanmak üzere yazılım geliştiren kurucular, ürettiklerini diğer meslektaşlarıyla paylaşmak ve daha profesyonel ürünler oluşturmak amacıyla bir araya gelerek, 1990 yılında Oska Ltd. Şti.'ni kurdular.

Yenilikleri izleme ve uygulamaya koyma hızı ile kısa zamanda sektörün öncüsü olan Oska Yazılım, bu unvanı haklı olarak taşıyıp sürdürmektedir.

İnternetten otomatik güncelleme, ürün çeşitliliği, web üzerinden ücretsiz hesaplama ve arama araçları gibi konularda öncü olan Oska Yazılım, bu hizmetleri ile yöresel firmalar olarak çalışıp yaklaşık maliyet ve hakediş programları üreten rakipleri için de yol gösterici olmanın gururunu taşımaktadır.

Hedefi, mevcut ve yeni tüm ürünlerimizde kullanıcı dostu olma özelliğini öne çıkarmak, satış sonrası hizmetlerimizle kullanıcının her an yanında olmak, kullanıcı önerilerini doğru ve hızlı analiz ederek sürekli gelişmek olan Oska Yazılım’daki her çalışanın bilip benimsediği temel ilke şudur;

"Bir ürünün satıldığı gün, yıllarca sürecek yeni bir kullanıcı dostluğunun başladığı gündür."

e-Hakediş, sayılan bu birikim ve bakış açısının ürünü olduğu için benzersiz ve çok tutulan bir paket program olarak yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırarak yoluna devam etmektedir.

Yükleme ve Uyumluluk

e-Hakediş'in sistem gereksinimleri nelerdir?

Programını çalıştırabilmeniz için aşağıdaki sistem donanımı gerekir.

 • Pentium III işlemcili bilgisayar
 • 500 MB sabit disk alanı
 • En az 256 MB RAM
 • 1024x768 veya daha yüksek çözünürlükte monitör
 • Lisanslı Windows 98/2000/XP/Vista işletim sistemi
 • Zengin metin biçimi (rtf) formatını destekleyen editör (MS Word, Wordpad, OpenO, ...)
 • CD Sürücü
 • İnternet bağlantısı
 • Lazer ya da inkjet yazıcı
 • Ek bilgi notu: Gerçek gereksinimler ve ürün işlevselliği sistem yapılandırmanıza ve işletim sisteminize bağlı olarak değişiklik gösterebilir.