Oska Yazılım RSS Özet Akışı

Oska Yazılım Haber Akışı - RSS

Oska Yazılım'ın sayfalarına RSS Özet Akışı ile ulaşın.

Oska Yazılım, aralarında www.BirimFiyat.com'un da olduğu pek çok web sayfasının içeriğini RSS Özet Akışı sistemiyle kullanıcılarına açtı.

RSS Özet Akışı Oska Yazılım'ın web sayfalarının tüm içeriğine, güncellenen son haliyle ulaşmanızı sağlayan iletişim teknolojisidir.

Oska Yazılım'ın web sayfalarının içeriği sık sık güncellenmektedir. Bu güncellemeler otomatik olarak RSS Özet Akışı sistemiyle size ulaşacaktır.

Oska Yazılım'ın web sayfalarından seçtiklerinizi izlemek istediğiniz siteler arasına aldığınızda, yapılan her değişikliği anında RSS okuyucu programınızda göreceksiniz.

Aşağıda kısa açıklamalar Internet Explorer için verilmiştir.

Özet akışlarını (RSS) kullanma

Aşağıda, özet akışlarıyla (RSS) ilgili bazı genel soruların yanıtları bulunmaktadır.

Özet akışı nedir?

RSS akışları, XML akışları, dağıtılmış içerik veya web akışları olarak da bilinen özet akışları, bir web sitesi tarafından yayımlanan sık güncelleştirilen içeriği kapsar. Özet akışları genellikle haber ve web günlüğü web sitelerinde kullanılır, ancak resim, ses veya video gibi başka dijital içerik türlerinin dağıtılmasında da kullanılır. Özet akışları bilgisayarınızdan veya MP3 çalarınızdan dinleyebileceğiniz ses içeriklerinin (genellikle MP3 biçiminde) dağıtılmasında da kullanılır. Bu terim podcasting olarak adlandırılır.

RSS ne anlama gelmektedir?

RSS kısaltması Really Simple Syndication (Gerçekten Basit Dağıtım) sözcüklerinin baş harfleridir ve özet akışlarını oluşturmada kullanılan teknolojiyi tanımlamak için kullanılır.

Web sitesinin özet akışları sunduğunu nasıl anlarım?

Bir web sitesini ilk kez görüntülediğinizde Internet Explorer özet akışlarını arar. Özet akışları varsa, Özet akışları rss düğmesi Yeni RSS Akışı simgesi renk değiştirir ve bir ses çıkarır.

RSS ikonunu ( rss Yeni RSS Akışı simgesi ) gördüğünüz herhangi bir yerde, RSS verilerini RSS istemcinizi kullanarak alabilirsiniz.

Bir özet akışını nasıl görüntülerim?

Bir Oska Yazılım sitesini ziyaret ettiğinizde Özet akışları rss düğmesi Yeni RSS Akışı simgesi renk değiştirerek söz konusu akışların var olduğunu size bildirir. Özet akışları düğmesini ve ardından görmek istediğiniz özet akışını tıklatın. İçeriği otomatik olarak almak için bir özet akışına abone olmalısınız.

Bir özet akışına nasıl abone olurum?

  1. Internet Explorer'ı tıklatıp açın.
  2. Abone olmak istediğiniz akışın bulunduğu Oska Yazılım'ın sitesine gidin.
  3. Web sayfasındaki özet akışlarını bulmak için Özet akışları Yeni RSS Akışı rss simgesi düğmesini tıklatın.
  4. Bir özet akışını tıklatın (birden fazla özet akışı varsa). Yalnızca bir tane özet akışı varsa, doğrudan o sayfaya gidersiniz.
  5. Bu özet akışına abone ol düğmesini tıklatın rss Yeni RSS Akışı simgesi ve ardından Bu özet akışına abone ol'u tıklatın.
  6. Özet akışı için bir ad yazın ve özet akışını oluşturmak istediğiniz klasörü seçin.
  7. Abone ol'u tıklatın.

Bir özet akışı web sitesinden nasıl ayırt edilir?

Özet akışı web sayfasıyla aynı içeriğe sahip olabilir ancak genellikle farklı şekilde biçimlendirilir. Abone olduğunuzda, Internet Explorer Oska Yazılım sitesini otomatik olarak denetler ve yeni içeriği karşıdan yükler, böylece o özet akışını son ziyaretinizden bu yana gelişen yenilikleri görebilirsiniz.

Özet akışı aboneliği ücretli mi?

Hayır, bir özet akışına abone olmak genellikle ücretsizdir.

Abone olduğum özet akışlarını nasıl görüntüleyebilirim?

Özet akışlarını Sık Kullanılanlar Merkezi'ndeki Özet Akışları sekmesinde görüntüleyebilirsiniz. Özet akışlarınızı görüntülemek için, Sık Kullanılanlar Merkezi rss düğmesini Yeni RSS Akışı simgesi ve ardından Özet Akışları'nı tıklatın.

Diğer programlar abone olduğum özet akışlarını görüntüleyebilir mi?

Evet, Internet Explorer diğer programlara yönelik olarak Genel Özet Akışı listesi sağlar. Bu, Internet Explorer ile özet akışlarına abone olmanıza ve onları e-posta istemcileri veya Windows Sidebar gibi başka programlarda okumanıza olanak tanır.

Özet akışları hangi biçimlerdedir?

En yaygın biçimler RSS ve Atom'dur. Özet akışlarının biçimleri yeni sürümlerle sürekli güncelleştirilmektedir. Internet Explorer RSS 0.91, 1.0, 2.0 ve ATOM .3, 1.0'ı destekler. Tüm web akış biçimleri yapılandırılmış verilerin ve belgelerin tanımlanmasında ve dağıtımında kullanılan metin tabanlı bir bilgisayar dili olan XML'yi (Genişletilebilir Biçimlendirme Dili) temel alır.

Kendi sitenizde Oska Yazılım'ın web sayfalarının RSS akışlarını kullanmak için koşullar

Oska Yazılım'ın web sayfalarının RSS akışlarının, Kullanım Koşulları'na uygun olmak şartıyla bir başka internet sitesinde kullanılmasını desteklemekteyiz.

Ancak Oska Yazılım'ın web sayfalarının içeriği görüntülendiğinde doğru formatın kullanılması ve uygun şekilde atıfta bulunulması gerekmektedir. Atıf metninde "Oska Yazılım ya da web adresinden alınmıştır" ifadeleri kullanılmalıdır. Herhangi bir Oska Yazılım logosunu ya da başka bir Oska Yazılım markasını kullanmak mümkün değildir.

Web sayfalarımızın içeriğinin yayımını engelleme hakkımızı saklı tutarız.

İşletim sisteminize göre kullanabileceğiniz RSS programlarının listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.