Mahal Listesi ve Metrajları

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Eşleşme Listesi

 

 Yaklaşık Maliyete Gönder düğmesi gönderme işleminin yapılabilmesi için her bir yüzeydeki metraj pozlarının hangi iş grubuna gönderileceği belirlenmiş olmalıdır. Zaten program pozlarının aktarılacağı iş grubunun tanımlanmadığı bir yüzey bulursa Eşleştirme Listesi penceresini açar. Eşleştirmenin bir kez yapılması yeterlidir. Eşleştirme yapılmadan işleme devam edilirse Bazı Yüzeylerdeki pozların aktarılacağı iş grubu belirlenmemiş şeklinde bir uyarı verir.

 

 Hangi pozların hangi iş grubuna aktarılacağı Eşleşme penceresinde yapılır. Burada yer alan iş grupları ile mahaller sürükle bırak yapılarak eşleştirilir. Sağ tarafta bulunan bir mahal (kat, mahal) bir iş grubu ile eşleştirildiğinde alt dalları da aynı iş grubuyla eşleşmiş olur.

 

 clip0394 kutusu işaretli olarak yüzey-iş grubu eşleştirmesi yapıldığında aynı ismi taşıyan tüm yüzeylere aynı iş grubu atanır.

 

 Örnek olarak; sol penceredeki İNŞAAT İMALATLARI'nı tıklatıp sürükleyerek sağdaki Dış duvar kaplamaları yazısının üstüne bırakırsak ne olur?

 

 B-101 Mutfak mahalinin Dış duvar kaplamaları'nın Aktarılacağı İş Grubu sütununa İNŞAAT İMALATLARI atanmış olur. Ayrıca clip0394 kutusu işaretli olduğu için bütün mahallerdeki Dış duvar kaplamaları'nın Aktarılacağı İş Grubu da İNŞAAT İMALATLARI olur.

 

 Eşleştirmenin bir kez yapılması yeterlidir.

 

 clip0424

 

 

Geri Dön