Araçlar

Ana Sayfa  Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Güncelleme Yöneticisi

 

 Programın güncellemesi burada yapılır.

 

 Bu menüye girerken internet üzerinden gerekli kontroller yapılır ve yeni güncellemeler olup olmadığı listelenir.

 

 -Ekranda Lisanslı Kullanıcı Durumundasınız yazdığı halde güncel sürüm kullanım hakkınızın süresi dolmuştur. Oska'ya başvurup güncelleme hakkınızı yenileyebilirsiniz. Bu durum programla çalışmanızı engellemez.

 

 -Deneme sürümü kullanıyor olabilirsiniz, bu durumda güncelleme yapılamaz.

 

 Bazı Güncelleştirmeler Bulundu uyarısı ve güncellenecek bilgiler listesi oluşmuşsa clip0194 ile işlemi tamamlamanız şiddetle önerilir.

 

 

 

 

Önemli Not-1:

Server lisansı ile çalışıyorsanız asıl güncellemeler sunucuda yüklü programı çalıştırıp Güncelleme Yöneticisi menüsüne girilerek orada yapılmalıdır. İstemci (client) bilgisayarlarındaki Güncelleme Yöneticisi ise kendisini sunucudaki programa uygunlaştıracak şekilde çalışır. Kısaca kendisinde yüklü sürümün yeni olup olmadığına bakmaz, sunucudaki sürüm eski (önceki) olsa bile onun sürümünü kendisine de yükler.

 

 

Önemli Not-2:

Güncellemeleri sorunsuz yüklemek için:

Açık olan diğer programları kapatın.

Antivirüs uygulamasını pasif hale getirin.

İnternetinizdeki engellemelerin sistem yöneticisi tarafından kaldırılmasını sağlayın.

 

 

Önemli Not-3:

Programda yer alan birim fiyat, tanım, tarif gibi bilgilerin bazıları ilgili yayınlardan elle girildiği için yanlışlık ve eksiklikler içerebilir. Bu nedenle bir dosyada ilk kez kullanıldıklarında özenle kontrol edilmelidirler.

Program her kurulduğunda güncel yıl birim fiyatları sıfırlanır. Bu yüzden kurma işlemi yapıldıktan sonra Güncelleme işlemi yapılmalıdır.

Değişen, eklenen ya da düzeltilen birim fiyat dosyaları anında internete aktarıldığından, güncelleme önerisi aldığınızda uygulayınız.

Ayrıca Yüksek Fen Kurulu'nun Birim Fiyatlar hakkındaki güncel kararları http://www.csb.gov.tr adresinden izlenmelidir.