e-HakedişCAD

e-HakedişCAD

Çizimden Metraj Alabilen Yaklaşık Maliyet Hakediş ve Kesin Hesap Programı

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

e-HakedişCAD

Çizimden metraj alma özelliğine sahip, Türkiye'nin ilk ve tek yaklaşık maliyet, hakediş ve kesin hesap programı e-HakedişCAD, yapı sektöründeki büyük bir arayışa cevap veriyor. e-HakedişCAD ile, çizilmiş bir projenin metrajlarına ve maliyetine ulaşmanın tek tıklama uzağındasınız… Projelerinizde e-HakedişCAD’in poz kataloğunda yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve/veya kullanıcı tanımlı (özel) pozları kullanın, bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

CAD'lerden gelen bütün yollar e-HakedişCAD’e çıkar!

e-Hakediş, derin bir yaklaşık maliyet, analiz ve hakediş bilgisini gerektirmeyen tasarım özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde yapı sektöründeki teknik elemanların yapı yaklaşık maliyeti ve hakediş hesaplamadaki tüm zorluklarını ortadan kaldırır.

Dev İşbirliği

Nemetschek Allplan GmbH ve Oska Yazılım arasında yapılan Gold Partner sözleşmesiyle Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Bu iki öncü firma, ürünlerinde yaptıkları geliştirmelerle kullanıcılarına yeni ve benzersiz olanaklar sunuyorlar.

e-HakedişCAD Özellikleri

Allplan'de oluşturulan metrajlarıne-HakedişCAD'e aktarılması

Nasıl Çalışıyor?

Allplan kullanıcıları henüz projelerini çizerken, Türkiye’de yapı sektöründe bir standart olup kamu kurumlarında zorunluluk olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tüm pozlarını ve kullanıcı tanımlı (özel) pozları e-HakedişCAD’den alıp kullanabiliyorlar, hem de Oska güvencesiyle. Oska kullanıcıları ise elle metraj yapmadan metrajlarını doğrudan *Allplan’den alıyorlar. Hatta başka bir programla çizilmiş bile olsa dwg formatındaki projeleri Allplan’e getirip, yapacakları tanım ve düzeltmelerle, istedikleri metraj değerlerini e-HakedişCAD’e aktarabiliyorlar.

Allplan'de oluşturulan metrajlar e-HakedişCAD'e aktarılarak ihaleye ve teklife esas yapı maliyeti bulunabilir. Yapı maliyetinin hesaplanmasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ait tüm pozlar ve/veya kullanıcı tanımlı (özel) pozlar kullanılabilir.

Siz, e-Hakediş kullanmanın keyfini sürün!

Çizimlerinizde e-HakedişCAD pozlarını kullanın, bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

Çizimlerinizde e-HakedişCAD pozlarını kullanın, bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

Çizimden metraj alma özelliğine sahip, Türkiye'nin ilk ve tek yaklaşık maliyet, hakediş ve kesin hesap programı e-HakedişCAD, yapı sektöründeki büyük bir arayışa cevap veriyor. e-HakedişCAD ile, çizilmiş bir projenin metrajlarına ve maliyetine ulaşmanın tek tıklama uzağındasınız…

Projelerinizde e-HakedişCAD’in poz kataloğunda yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve/veya kullanıcı tanımlı (özel) pozları kullanın, bir tıklama ile metrajlara ve maliyetlerinize ulaşın.

Beş Adımda e-HakedişCad

1Projeye Başlayın

Allplan programında yeni bir proje dosyası açın, düzlem ve katman ayarlamalarınızı yapın. (Projenize diğer CAD programlarından “.dwg” formatındaki dosyaları alarak da başlayabilirsiniz).

2Çizimlerinizi Oluşturun

Kolon, kiriş, döşeme vs. çizime ekleyin. Oska poz kataloğunu kullanarak çizimdeki her nesneye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın pozlarını ya da özel pozlarınızı tanımlayabilirsiniz. "Oska Sihirbaz" size bu aşamada büyük kolaylık sağlayacaktır.

3Mahalleri Tanımlayın

Mahal tanımlamalarınızı yapın. "Otomatik-Oda" aracı projenizdeki mahalleri tanıyacak ve otomatik olarak metrajlandıracaktır.

4Verileri e-HakedişCAD'e Gönderin

"Oska'ya Metraj Verilerini Gönder" butonu ile metrajlarınızı e-HakedişCAD’e sorunsuzca aktarın.

5Maliyetiniz Hazır

“Allplan’den Getir” komutu ile projelerinize ulaşın. Maliyetini görmek istediğiniz projeyi ve ilgili dosyaları listeden seçin. Pozları maliyet cetveline ekleyin. Maliyetiniz hazır.

e-HakedişCad İş Ortaklarımız

NEMETSCHEK

NEMETSCHEK

Merkezi Almanya'da bulunan Nemetschek Allplan GmbH, Avrupa’nın lider bilgi teknolojisi firmalarından olup mimarlık, mühendislik ve yapı konularında çalışmaktadır. 140 ülkede 270.000’den fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Çeşitli ülkelerdeki çalışmalarını benzer firmalarla yaptığı iş ortaklıkları (partner) şeklinde sürdürmektedir. Türkiye’de yaptığı araştırma ve testler sonucunda partner olarak Oska Yazılım’ı seçen Nemetschek ile birlikte çalışmak üzere sözleşme imzalanarak faaliyete başlanılmıştır.

Allplan

Allplan

Allplan 3 boyutlu tasarım, serbest şekilli objeler, katı modelleme, animasyon, foto gerçekçi render ve metraj çıktıları içeren yapı çizimlerini üretmenizde size yardımcı olacak bir yazılımdır. Konsept projelerin yüksek kalitede sunulması ve sonrasında uygulama projelerinin çizim, detaylandırma ve metrajlarının alınmasında kullanabileceğiniz özel araçlar içermektedir. Türkçe menüleri ve kullanıcı dostu tasarımıyla ondan vazgeçemeyeceksiniz.