Kentsel Dönüşüm Projelerinin Maliyet Hesaplarında Teknolojinin Kullanımı Toplantısı

Kentsel Dönüşüm Projelerinin Maliyet Hesaplarında Teknolojinin Kullanımı Toplantısı

Yeni
Haber Kaynağı :
Okunma sayısı: 9597

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üst düzey yöneticileri ile Merkez Birimlerinde görev yapan teknik personelin katıldığı “Kentsel Dönüşüm Projelerinin Maliyet Hesaplarında Teknolojinin Kullanımı” konulu önemli bir toplantı düzenlendi.Toplantıda, Kentsel Dönüşüm kapsamında hem vatandaşın evinin hem de kamu binalarının maliyetinin en ince ayrıntısıyla, doğru ve hızlı hesaplanması açısından dikkat çeken bir çalışma sunuldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’ın  “mücerret bir konu” olduğunu belirttiği kentsel dönüşüm projelerine katkıda bulunabilmek için bakanlık müsteşarı Ercan TIRAŞ’ın onay ve bilgileri dâhilinde bir sunum yapıldı. Sunum, bakanlığın Söğütözü binasındaki Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda 16 Kasım 2012 tarihinde 14:30-16:30 saatlerinde gerçekleşti.

Oska Yazılım tarafından gerçekleştirilen bu sunumda; Kentsel dönüşüm uygulamalarında kullanılmak üzere, yapım işlerinin bütçelerinin belirlenmesi ve ihaleye esas yaklaşık maliyet hesaplarının yapılmasında teknolojinin etkin kullanımı anlatıldı. Sektöründe öncü olan Oska, yazılım teknolojisinin son olanaklarından yaralanarak geliştirdiği çalışmalarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üst düzey yöneticileri ile Merkez Birimlerinde görev yapan teknik personelle paylaştı.

Toplantı Yeri ve Saati:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu

Söğütözü -ANKARA

16 Kasım 2012 tarihinde 14:30-16:30